Counter strike Clan [M].Gaming

Mapy - de_train

de_train

Mapa se širokým spektrem možností, kudy se vydat, nezáleží na tom, jestli jste CT nebo T. Šance jsou vyrovnané. Akce se odehrává především v místech s odstavenými vlaky, kde se také nachází obě bomboviště označené velkými červenými kruhy, to na screenech určitě nepřehlédněte. Stejně jako v aztecu, i zde mají hráči docela dobrou šanci odstřelovat, awp je zde velkou výhodou. V trainu se nachází spousta zákeřných kempů převážně v tmavých koutkách mapy, kde se CT mohou schovat pod vagony a hlídat plant, T to také mohou využít po plantnutí bomby - to se pak CTčkům horko těžko defusuje. V této mapě to chce mít nastaveno brightness na maximum (tj. na 2), oči jako ostříž a sluchátka na maximum, aby vám neunikl sebemenší pohyb.

   

   

     


Terrorist Forces:

První možností (ta nejbližší) je vydat se dveřmi (respektive dírou ve zdi, dveře chybí - 1.obrázek) nahoru po schodech. Záleží na vás zda se dáte na plant A či B. Nebyl sem si úplně jistý, který plant je A a který B a proto jsem si je označil podle sebe (viz. obrázky nahoře). Když se rozhodnete tedy pro plant B a slezete po žebříku dolů, už na vás mohou čekat CT. Možná je výhodnější tam pro jistotu hodit flash (2.obrázek) a hned poté slézt a zkusit zaměřit nepřátelé. Ovšem i tak nebezpečí v tomto prostoru nekončí, protože poblíž je vlak (co jiného) - CT mohou čekat na něm, kde trochu splývají s tmavou zdí a vy je můžete snadno přehlédnout, chce to se přesvědčit že je Sector opravdu clear (3.obrázek). Poté je to už na vašem dobrém zvuku, očím, aimu a dobrých spoluhráčích. Je jen na vás, jak si s tím poradíte. Pokud neslezete po žebříku dolů, ale dáte se dále po schodech, není na škodu využít ňáký ten flash, hodit ho za roh (4.obrázek) a poté se tam rozběhnout a zkusit se prosadit a postřílet to všechno. Určitě se hodí hodit ještě jeden flash, podle směru vašeho běhu, buď hned za první roh (5.obrázek), a vzít to na plant kratší cestou nebo naopak se ještě chvilinku zdržet nahoře a popoběhnout dozadu, tam hodit flash za roh (6.obrázek). Budete tak mít přehled o celém plantu zezhora a určitě se bude nepřítel hůř skrývat a vy ho lépe objevovat. Před plantnutím bomby se opravdu přesvědčete, že je čistý, není žádné překvapení, když se někde CT zakempí pod vlakem, nechá vás plantnout a shrábne bodíky nejen za vaši hlavu, ale i za defusnutí bomby. Bombu je možná lepší plantnout na vagon, než pod něj (7.obrázek). Máte totiž potom přesný přehled z většiny míst bomboviště.

     

     

Jako druhou variantu vám nabízíme vydat se středem k plantu B (1. a 2.obrázek). Tady je určitě výhodný rush ve více lidech. Flashe zde nebudou zrovna účinné na tak rozlehlé ploše se spoustou skrýší. Možná by se zde vyplatili spíše krycí smoky. Zneutralizujete tak awp a budete moci nepozorovaně položit bombu. Opět si dávejte pozor na kempící CT, pod nebo na vagonech, nemusí se vždycky vyplatit si myslet, že tam nemůže nikdo být při vaší rychlosti rushe. Dříve než vyběhnete z chráněného prostoru do oblasti plantu B, chce to se ujistit, že naproti vám nikdo nevyběhl a nesnaží se vás stejně udolat rychlým rushem. Při vyběhnutí si můžete pomoct vylezením na vagony a potichu se po nich pohybovat. Přeci jen normálně vás hráč čeká, že budete na zemi, takže mu bude trvat déle vás zamířit.

   

Poslední variantou T, kterou mají v této mapě, je vydat se po fialovém betonu až na druhý konec mapy. Tahle varianta se dá považovat za nejlehčí pro dobytí plantu. Zde byste si stopro měli připravit 2 svoje flashe a doufat že kámoši z týmu mají taky nějaké po ruce, každopádně tento prostor byste mohli dobýt i bez pomoci teammates. První flash bych pro jistotu hodil už hned za první roh (1.obrázek), protože nikdy nevíte, jestli CT rushují či ne. Pokud ne, tak máte štěstí a druhý flash házejte přes celou chodbu za roh, tak aby vás neoslepil (2.obrázek). Dávejte pozor aby nečekal CT za pravou bednou. Dá se tam dobře schovat a T se někdy tak soustředí na levou stranu, že na pravou úplně zapomenou, páč si myslej, že CT tam nestihl doběhnout - ale jak my víme, na tohle místo se dá dostat i jinudy a nemusíte to postřehnout. Plant na tomto bombovišti je nejlépe umístit opět na vagon nebo těsně vedle něj podle obrázku 3. Ten se potom dá ohlídat ze spousty míst, nejlépe třeba vylézt na vysokou budovu po žebříku, i když to vás může stát dost času a život. Lepší a rychlejší je vylézt na vagon v prostřední řadě a hlídat odtamtuď. Pokaždé jen vylézt když uslyšíte defus (4.obrázek).

       


CT Forces:

U CTček začneme příkladem kemp místa na plantu A. Né že bychom je nějak doporučovali to určitě ne, ale při věším overu T se dá využít jako krajní řešení, viz. obrázky. Samozřejmě můžete kempit i pod ostatními vlaky.

   

Nejdříve si popíšeme jakýma způsobama ohlídat plant A. Většině z vás je asi jasné, že T na plant A přicházejí skoro vždy od schodů (1.obrázek). Nejlepší je ohlídat to z prostoru na rohu na konci chodby. Máte přehled jak z prostoru u schodů tak i nad celým plantem. Není na škodu to tam zaclonit smokem (2.obrázek). Není vidět na vás, vy nevidíte skrz na soupeře. Ovšem vy nemusíte skrz smoke běžět, takže máte výhodu. Jak uslyšíte, že se k vám někdo blíží, hoďte flash podle obrázku 3 a po jeho vybuchnutí hned za ten roh vyběhněte a postřílejte co de. Pro jistotu tam flashe můžete hodit dva. Zároveň si ale hlídejte i spodní část neustálým přebíháním (4.obrázek). Pokud byste chtěli jinou variantu tak ohlídat plant A se dá taky zespoda, logicky. Kempem v tmavým místě sice asi nepadnete do oka mnoha hráčům, ale je to účinné. Anebo použít taktiku, která je přesným opakem kempu. Napadá vás něco?? No jistě, slyšim správně - rush. Ten je výhodnější vzít co nejkratší cestou a připravit si flashe, jak jinak. První flash to chce házet než vejdete na schody pro zlikvidování nejbližšího okolí (5.obrázek), i když ne vždy to může vyjít. Řikáte si, že druhej flash je trochu zbytečnej, přeci jen těžko říct kam ho hodit, o chce už nastavit primární zbraň abych byl ve střehu. I ten druhej flash se dá využít, ale chce to abyste ten první hodili dost šikovně a oslepili tim nejen T na schodech, ale zároveň i ty co jsou u zabradlí nad schody. Druhý už je jen formalitkou, mrsknout ho podle posledního obrázku.

   

     

Plant B se přeci jen hlídá o něco hůř a to proto, že se na něj T mohou dostat během krátší chvíle a to hned z několika míst. Zde by se hodilo mít v týmu nějakého schopného odstřelovače, který pomůže na dálku. Takže jakými způsoby ohlídat Béčko? No neni to žádná sranda. Nejlepší variantou je hlídat Béčko zpoza plantu těsně u samotného bomboviště podle obrázku 1. Společně s odstřelovačem můžete vytvořit skvělou dvojku - on ohlídá dálku a vy ohlídáte příchod na plant zprava (2.obrázek). Pro rush i pro vyčkávání se hodí flash, hečko nebo kouřový granát. Hodit do uličky smoke není špatné, protože T zdrží - ti si nebudou jisti, co je za ním čeká (stále 2.obrázek). Když se rozhodnete pro rush, smoke není nejlepším řešením, ale spíš oslňovací granáty vám pomůžou k úspěchu. Hodit dva za roh podle obrázků 3 a 4 a pokusit se to tam všechno vykosit. Při vyčkávání je lepší stát nalevo od východu a to blízko u hnědé krabice (5.obrázek) - to už zavání kempem, ale určitě to neni tak hrozné jako pod vagonama. Většinou se T dívají nejdřív na vaši stranu ale pokud budete dostatečně v rohu, už k vám budou povětšinou zády, protože se otáčejí také na druhou stranu, kde je nepřítel dost očekávaný, a bacha na flashe co T házejí. Mlíko je dycky nepříjemná věc.

   

   

Jelikož má prostor okolo Béčka více možností příchodu T, není toto jediná varianta. Asi nejnečekanější možnost, kterou byste udělali je vzít to napřímo k T spawnu. Pokud budete mít štěstí tak vám žádný T nepřijde do cesty, ale jistota je jistota (jak typické), takže flash házejte podle jediného obrázku. 2.flash už není tak potřeba, protože dobře hozenej první zastoupí funkci druhého. Jak se rozhodnete dál, do toho vám kecat nebudem. Záleží odkud slyšíte kroky pokud nějaké slyšíte, na vaší intuici, kde by mohli být T a nebo na radaru. Tam uvidíte nejlíp, kde vám mizí spoluhráči. Tam je nejlepší se vydat a pomoci kamarádům v nouzi, tím že vpadnete T do zad.

 

Poslední varianta, kterou nabídneme, je hlídat příchod ze žebříku (1.obrázek). Možností je hned několik - kemp na vlaku, kemp u žebříku a čekání na nepřítele (2. a 3.obrázek). Pokud si ovšem věříte, nic vám nebrání si po žebříku vylézt a zkusit vyhladit celý kmen T. Flashe tam radši hoďte oba, kdo ví jak to dopadne, ne vždy oslepíte každého. Nebo čekejte pod žebříkem na nepřítele (4.obrázek)

Dík za přečtení a závěr - vlaky, železo a zase vlaky