Counter strike Clan [M].Gaming

Mapy - de_nuke


de_nuke


Jak už napovídá nadpis, nuke je mapa stvořená pro průstřely skrz zdi. Není zde snad stěna, která by nešla nějak prostřelit. Samozřejmě záleží na zbrani, kterou momentálně máte - přece jenom s MACem nebo s MP5kou neprostřelíte asi nic (ale kdoví) :) S klasickými jako je AK-47 nebo M4A1 problém s průstřely nebude. Skušený hráč s kvalitním zvukem dokáže zabít přes stěnu kohokoliv, kdekoliv a kdykoliv. O průstřelech najdete větší info v poslední části článku. Nuke je mapa se dvěmi planty, a to speciálně umístěnými nad sebou. Z horního na dolní (nebo z dolního na horní) se dostanete nejrychleji šachtou, k dolnímu plantu pak vedou ještě další dvě cesty, ale těmi vám to bude trvat mnohem déle. Také zde naleznete fixní bomboviště, které je hned vedle dolního plantu. Všechno by nasvědčovalo tomu, že se zde položit bomba dá, ale jakmile tam dojdete, najedete na bombu a budete se jí snažit položit ejhle! Ono to jaksi nejde. Pro hráče, kteří by si mohli splést tyhle dva planty, máme dobrou radu - nepravý plant poznáte podle ROZBITÉ žlutohnědé krabice přímo v prostoru. Jako v každé mapě, i zde jsou místa, kde se strhnou největší bitky - venku u červené bedny, přímo na horním plantu nebo souboj o prostor, kde je příchodová cesta k dolnímu bombovišti.

   

   

     


I tady v nuku se může odehrát velice zajímavý minisouboj sniperek. Odehrává se ve venkovní části mapy , kdy se CT hned dají doleva a doběhnou do vedlejší budovy a T se dají doprava a ostřelují zpoza žlutohnědých beden. Při stejné rychlosti nákupu a pozice na spawnu jsou rychleji připraveni CT, tudíž mají výhodu první rány. T jedině že by použili Speed Hack, ale nedoporučujem = ban :) Když jste CT postavte se tak, aby jste viděli jen na prostor mezi žlutohnědou bednou a červeným kontejnerem. Pokud hrajete za T, chce to přežít první ránu CT, pokud budete mít velké štěstí, budete připraveni dřív ostřelovat a také si musíte dát pozor na případné CT, které běží směrem k vám s automaty - poznáte podle zvuku.

     


Terrorist Forces:

Jako první zmíníme skvělou příležitost vylézt na skály a překvapit tak CT z pozice, ze které by to (někteří) nečekali. Máte na výběr dvě skály - Na první vyšší skálu se dostanete vyskočením na šedý sloup za pomoci zeleného auta :) Pak už jeto jen o vaší schopnosti jumpovat, jestli vyskočíte na skálu. Pro začátečníka to není nic jednoduchého, ale s návodem v 1. videu to jistě zvládnete. Na nižší skálu, která se nachází vedle střechy budovy, můžete vyskočit dvěma způsoby - na ten první potřebujete kamaráda (spoluhráče), kdy se on skrčí blízko u skály, vy si na něj vyskočíte a on vás vysadí.Nebo m usíte jumpnout na skálu sami :D

Střecha by měla být nouzovým řešením pro T při velikém overu CT, kdy si T moc neškrtají. Dá se tam velice dobře zakempit navíc si hlídátevšechny příchodové cesty na střechu. Tímto kempením ale kazíte hru a někteří admini toto na serverech netolerují a banují za to. Proto je pro vás lepší vběhnout dovnitř do budovy, nebo to vzít venkovní cestou, než kempit - to totiž dokáže každý navíc si tím nijak moc skill nezvýšíte.

     


Další variantou je zaběhnout dovnitř do domu, kde máte 2 možnosti - vběhnout na plant nebo se vydat směrem k dolnímu bombovišti popř. poblíž CT spawnu. Na horní bomboviště se dá vběhnout zevnitř dvěmi způsoby - buď dveřmi, které jsou ale slyšet a před kterými se můžete taky zakempit a počkat, až k vám nějaký ten CT doběhne (1.obrázek), nebo zeleným "stánkem" s oknem - tam to můžete vzít zadem pravě tím okýnkem (2.obrázek), je větší šance že nedostanete kulku. Velice důležitou roli hraje zvuk (i když ten haje důležitou roli stále a furt) - můžete slyšet zda CT vylejzají po žebříku a běží nad plantem A, protože to má specifický zvuk. Stejně tak dveře u plantu jsou slyšet, takže CT okamžitě vědí, kam zamířit. Ovládnutí plantu by měla být týmová akce, protože CT mohou kempit na mnoha místech, nejvíce nahoře nad plantem.

   


Uvnitř budovy se můžete dát také směrem k dolnímu plantu. Bude to chtít flashe na oslepení nepřátel a pár spoluhráčů, kteří vám pomůžou pozabíjet nepřátelé, k tomu. První flash házejte dírou ve zdi, která připomíná dveře bez dveří, co nejdál to půjde (1.obrázek) :) Druhý flash házejte hned sekundu na to (na setinku přesně :D) o zeď proti vám za roh (2.obrázek). Tím se zvyšují šance, že všichni CT jsou oslepeni a vy jim můžete ustřílet palice :)

   


Poslední variantu, kterou tato mapa nabízí, je běžet venkem. To se vám pak hodí mít v týmu snipera, který vás bude jistit před případnými nepřáteli se stejnou zbraní. Určitě si nakupte flashe pro oslepení CT. Tadylze jen těžko poradit, jak flash hodit - každopádně se ho snažte hodit za žlutohnědou bednu tak, aby spadl těsně vlevo vedle červeného kontejneru (1.obrázek). Poté co obsadíte prostor venku u horního plantu, máte tři možnosti kam se vydat - buď k dolnímu plantu docela nenápadnou cestičkou za vedlejší budovou (2.obrázek), u které si musíte dát pozor, že bomba se dá položit až na vzdáleněšjším bombovišti, protože první je nepravé (již zmíněno), nebo se dejte rovnou na plant A (3.obrázek), což je dost riskantní, protože CT mohou kempit kdekoliv (nahoře nad plantem, v zeleném přídomku, u šachet apod.), a nebo se vydat až blízko CT spawnu, zaběhnout do budovy a vylézt po žebříku nad horní plant a překvapit tak CT nečekaně zezadu (4.obrázek). Dávejte si ale pozor ať nejste moc slyšet při vylézání žebříku, který vydává speciální zvuk, a CT by tak mohli váš úmysl odhalit.

       


Na horním plantu můžete bombu ohlídat hned několika způsoby - hlídání zevnitř nebo na zeleném přídomku, nad plantem nebo kempem u šachet - takže položte bombu tak, aby jste na ni vždycky z dané pozice viděli. Na dolním plantu lze ohlídat bombu snadněji, a to tak, že se schováte za žlutohnědou bednu, nebo si vlezete do jedněch z dveří, které vedou k bombovišti a hlídáte tam odsuď. Pro CT je pak složité bombu defusovat, protože bomba je položená přímo v prostoru, kam je vidět odkudkoliv - viz. obrázky.

       


CT Forces:

CT mají mnohem lepší pozici v nuku. Mohou se dobře zakempit nad plantem A (1. a 2. obrázek), kam vylezou po žebříku, nebo si hlídat ze stejné výšky i prostor venku (3.obrázek).

     


Pokud se nerozhodnete vylézt po žebříku nahoru, ale dáte se doprava, můžete očekávat velký přísun T do této oblasti. Proto je dobré připravit si flashe, které jim hodíte přímo před čumák. Orientujte se podle zvuku, pokud neuslyšíte ani krok, nemusíte flash plýtvat hned na první zatáčce (1.obrázek). Ale další (klidně i dva) už pro jistotu hoďte dírou ve zdi (to jsou ty dveře bez dveří - 2.obrázek), protože T tam mohou kempit, nebo se na vás teprve chystat. Také si dávejte bacha aby nekempil T hned za rohem, kde s oblibou někteří hráči vyčkávají. Můžete využít průstřel skrz zeď (3.obrázek) nebo se podívat, jestli tam T nesedí , když si stoupnete co nejvíc do rohu podle 4.obrázku. Také můžete sejít k dolnímu plantu nebo ho hlídat v jeho blízkosti (5. - 8. obrázek).

     

       


Další variantou je dát se venkem na plant A a vyčkat si na něm na T (1. - 4. obrázek) nebo zaběhnout do zeleného přídomku (pokud chcete můžete i dveřmi, ale vydávají skřípavý zvuk, protože je nikdo nenamazal) a překvapit tak T zezadu (5.obrázek). Dávejte si pozor, aby nějaký T nekempil v tmavém koutu hned blízko zeleného přídomku (6.obrázek). A také si hlídejte střechu.

   

     


Poslední variantou CT je vzít to rovnou venkem k T spawnu. Není nad to hlídat si skály, kde se mohou T objevit a v pohodě vás sejmout. U červeného kontejneru, popř. žlutohnědých krabic se dá očekávat docela krvavý souboj mezi CT a T. Pokud tento boj vyhrajete, dávejte si pozor na kempící T na střeše budovy. Určitě použijte flashe pro oslepení nepřátel než někam vběhnete viz. obrázky :)

   


Průstřely skrz zeď:
Rozebírání průstřelů skrz zeď by nám v nuku zabralo víc času než v ostatních mapách, protože nuke je papírová mapa, kde se dá prostřelit snad skoro všecko. Záleží jen na vašem tušení a odhadu, kde se asi právě nepřítel nachází a vystřelit do tohoto místa skrz stěnu.
Toť de_nuke xD

Dík za přečtení a závěr - papírové stěny = hodně vyplítvaných nábojů = hodně frágů !!