Counter strike Clan [M].Gaming

Mapy - de_dust

De_dust


Designově mapa velice podobná dust2, která ale zaostává v nahraných hodinách o hodně za její mladší ségrou. Je to pravděpodobně stavbou mapy. V dustu mají T velice málo možností, kudy se mapou vydat. Navíc pokud chtějí uspět potřebují proběhnout rychle tunelem, nebo se zákeřně zakempit. Opět se zde nacházejí dva planty, příčemž B není tak používaný, protože ho mají CT hned pod kontrolou a T se tam blbě dostavá. Souboj o plant A už může být vyrovnanější. CT mají ale stále o hodně větší výhodu - stačí jim teoreticky pohlídak vnitřek budovy, aby se T nedostali rychlým rushem na plant A, a poté se zdržovat v jeho blízkosti a mají výhru rozhodně blíž než T, které tlačí čas. Mapa vhodnější pro Deathmatch.   

   

     


Ovšem. I tady v dustu se může odehrát spoustu zajímavých soubojů ostřelovačů. Samozřejmě sniper lze použít prakticky kdekoliv v mapě, myjsme pro vás vybrali souboj odehrávájící se ve spodní části mapy pod tunelem, kdy se T dají na spawnu rovně a po sníženině seběhnou pod most (1.obrázek). CT se vydají také po sníženině dolů (i když po trochu jiné - 2.obrázek). Rychleji se tam dostanou CT, i když jako vždy záleží na rychlosti vašeho nákupu a pozici na spawnu.

   
Terrorist Forces:

Jak už je napsáno v první části článku, dust je mapa velice omezených možností. Pro T to platí 2x víc než pro CT. T se mohou vydat buď vnitřkem budovy, kde je ale lepší zvolit rush než vyčkávácí taktiku, projít pod mostem, nebo zvolit taktiku něco mezi - čekat na T zakempení. Kempy jsou v této mapě hodně zákeřné (viz.obrázky) a CT vás navíc musí hledat po velkém prostoru.

   


Proto je lepší (asi úplně nejlepší) variantou rychlý rush tunelem až na plant A. K tomu potřebujete dvě věci (kromě nohou, zbrani, čísté mysli a slunce v duši) - flashe a spoluhráče. Těžko říct, co je důležitější, ale každopádně potřebujete oboje. Snažte se co nejrychleji nakoupit a ihned po vypršení freezetimu (čas, po který jste zmrazení) vyběhnout, což je u rushe celkem logické že?:D Po vběhnutí do budovy pokud jste první z T, odjistěe flash a hodte ho rovnou do minitunýlku, odkud mohou přiběhnout CT (1.obrázek). Druhý flash házejte už na plant A podle 2.obrázku. - ten oslepí CT, kteří stihli proběhnout k tomuto bombovišti a chtějí vás napadnout z této strany. Vběhněte na plant a snažte se je tam všechny rozsekat :) Zároveň, pokud po obsazení plantu vlastníte awp (ale samozřejmě to jde i s jinou zbraní), je dobré si stoupnout 2-3 metry od hnědých dveří tak, abyste mohli zastřelit CT číhající na T, kteří mají přiběhnout zezdola zpod mostu (3.obrázek). pokud ovšem v tunelu neběžíte ani zdaleka mezi prvními, není dobré jim házet flashe pod nohy - za 1. je oslepíte a snížíte jim šanci na úspěch, za 2. možná od CT schytáte kulku z druhé strany a za 3. se dozvíte, co všechno jste (nejde publikovat). To je lepší hlídat jim záda, aby je nesejmul nikdo zezadu a případně se pokusit pomoct obsadit prostor nad podběhem - hoďte flash podle 4.obrázku, aby oslepil nejbližší nepřátelé, a poté se pokuste chytře vystřílet CT. Tím chytře je myšleno vybíhaní a zabíhání z/do tunelu pomocí kláves A a D (5. a 6.obrázek). Záleží na vašem aimu.

   

     


Druhou a zároveň poslední variantou T je skusit se dostat k plantu cestou pod mostem. Ne zrovna výhodná možnost pro T, protože CT na ně mohou vybafnout jak zezhora tak zezdola. Pokud CT sejde dolů po sníženině, dá se čekat, že má awp. Stejně tak na vás mohou CT čekat nad pochodem. Tomuto se brání opravdu těžko, ale pří troše skillu, dobrého zvuku a štěstí to jde. Vůbec není k zahození, když máte v týmu snipera, který vás bude jistit před nepřátelským ostřelovačem pod podchodem (1.obrázek). Vy si musíte poradit se zbytkem. Nejdříve se pokuste eliminovat oblast naproti vám (2.obrázek), kde často kempí CT - pomožte si flashem nebo výbušným granátem (3.obrázek). Po vystřílení tohoto prostoru vás čeká těžší úkol, a to dostat se ze sníženiny nahoru - hned jak vyběhnete z podchodu, CT se na vás mohou sesypat hned kolmo nad vámi. To chce pak dávku štěstí a přesné mušky (4.obrázek). Po vyběhnutí sníženiny můžete překvapit CT zezadu, nebo proběhnout na čistý plant B u CT spawnu a plantnout tam bombu.

       

Rad jak položit bombu není mnoho. Na plantu A se jí pokuste položit do prostoru (1.obrázek), abyste jí měli pod kontrolou z co nejvíce pozic, nebo jí schovat do rohu (2.obrázek) a zakempit se u ní. Na Áčku je jedno dobré místo kam bombu plantnout a pokud budete mít štěstí, CT si jí nemusejí všimnout (3. a 4. obrázek)

       
CT Forces:

Jestliže zvolíte tým CT, máte víc možností a lehčí úkol než T, protože se nemusíte nikam hnát. Stačí si pohlídat budovu a příchod podchodem. Podchod není těžké uhlídat, máte hned tři varianty jak na to - buď seběhnout po sníženině dolů (nejlíp s awp) a ostřelovat odsuď (1.obrázek), popř. zkusit T oběhnout a zastřelit je zezadu. Nebo si počkat nad podchodem až T vyběhnout a zároveň si hlídat vnitřek budovy (2. - 4. obrázek). Nebo si počkat před sníženinou a sledovat kdy T vyběhne (5.obrázek).

   

   

Uhlídat vnitřek budovy není žádná sranda, zvlášt když se T rozhodnou podniknout rush. Ohlídat to lze hned několika způsoby - buď hlíddáte z oblasti nad podchodem, z oblasti plantu, nebo vběhnete dovnitř střední cestu. To je dobré si koupit sadu flashů. Pokud se rozhodnete vzít to středem první flash házejte o zeď minitunýlku, který vede do budovy podle 1.obrázku. Tím oslepíte nejrychlejší T, kteří se rozhodli pro rush. Další granát házejte už přímo dovnitř tak, aby zapadl co nejdál (2.obrázek) a oslepil tím co nejvíce nepřátel a pokuste se rozdat pár headshotů. Také můžete za pomoci spoluhráče vyskočit na bednu a překvapit T zeshora (3.obrázek). Jestli se rozhodnete vzít to cestou u podchodu, házejte první flash o zeď minitunýlku, kterej vede dovnitř baráku (4.obrázek). Tím oslepíte nejrychlejší T, který se rozhodli běžet tímto směrem. Další hoďte rovnou do tunelu co nejdál, aby oslepil co největší množství T (5.obrázek) a pokuste se opět vystřílet T. Je dobré se o tyto dvě cesty podělit se spoluhráči, aby T nevěděli, kam dřív skočit. Zárověň si ale dávejte pozor, abyste se neoslepili navzájem. To by nemuselo skončit happyendem. Pokud se vám podaří obsadit vnitřek budovy bez zabití jediného T, je jasné, že to buď vzali druhou cestou (podchodem), nebo na vás čekají zakempení na krabicích u jejich vchodu dovnitř. Pamatujte na tuto radu: nikdo ani nic vás nenutí tam běžet, protože to máte prakticky ztracené, jestli T čekají vlevo i vpravo. Dostanete se tím na křižovatku smrti. Proto je lepší si na T počkat, protože oni jsou ti, kteří se musí snažit vyhrát, tj. plantnutí bomby a ohlídání jí až do výbuchu. Za nějaký čas určitě za vámi musí přiběhnout, a také se dá očekávat, že je nějaký váš spoluhráč oběhne a nakropí zezadu :)

   

 

Děkujeme za vaši pozornost a náš závěr - písek, písek, letící flas,písek, písek ...