Counter strike Clan [M].Gaming

Mapy - de_aztec

De_aztec

Aztec patří do světlejších map, takže nepočítejte s žádným hraním si na schovávanou v tmavých koutkách mapy, a je jako stvořený pro fandy odstřelovaček. Spousta dlouhých vzdáleností napovídá, že automatické zbraně nebudou hlavní doménou hráčů. Aztec je rozdělený do 2 "pater", přičemž horní, světlá a suchá část obsahuje oba planty a dolní, tmavá jen vodu a trávu - dá se tu ale celkem slušně schovat a překvapit tak nepřítele. T jsou v této mapě trošku v nevýhodě, ale v jaké mapě ne...? Vychytávkou v této mapě je počasí - bouřka a déšt je s aztecem spojen jako knedlo-vepřo-zelo. Počasí se dá vypnout pomocí příkazu cl_weather 0.

   

   

     


Odstřelovacích míst je v této mapě nespočet, nabízíme některé z nich v podobě obrázku.

       


Terrorist Forces

Jak už je napsáno výše T jsou trochu v nevýhodě, takže když se nepovede nějaký rush, zůstávají T uvězněni poblíž svého spawnu. Tam se pak zakempí a CTčkům dělá často problém zákeřně číhající T vystřílet. Navíc T mohou použít smoke hozený ke dřevěným dveřím jako clonu, přes kterou by museli CT přeběhnout.

     


Druhou variantou je rush dveřmi na plant A. Je to určitě nejlepší možnost ale samozřejmě, když se řekne rush, myslí se tím ve více lidech a zásobován granáty. Ne že to tam budete rvát sami a myslet si, že vám neulítne palice. To pak jdete jako prase na porážku. Je dobré mít v týmu minimálně jednoho odstřelovače. Zde byste mohli využít výhodu, že jste u dveří dříve než CT - vyhrňte se co nejvíce T ze dveří - pokud jdete jako první jistěte to flashi (1. a 2. obrázek). Nejdřív by měl běžet někdo s automatem, aby vyčistil blízké okolí. Poté někdo s awp aby ohlídal protihráče na dálku. Musí se počítat se ztrátami na životech, tak doufejte, že nebudete mezi těmi, co čuchaji fialky (možná spíš beton a kameny) zespoda. Také si kryjte záda, CT totiž velice rychle mohou přiběhnout po mostě a oddělat vás zezadu.

   


Třetí variantou je vzít to po mostě. Tahle možnost je tak riskantní, že se na to radši vykašlete. Ale kdybyste se přece jenom rozhodli to tudy zkusit, vyjmenuju vám rizika:

  • nepřítel na druhé straně mostu
  • nepřítel ve vodě
  • kombinace těchto dvou možností
  • děravý most....
  • při opilosti vám může připadat most křivý, mohli byste spadnout a při troše smůle spadnout mimo vodu na trávník. A při ještě větší smůle máte 10 hp před pádem.
  • Můžou vás zabít při skoku z mostu do vody. Za letu. :D :D
  • kombinace všeho..?? :D

No neni to hrůza? Ne tak teď trošičku přeháníme. Samozřejmě je to možné dostat se tudy na plant B, ale chce to být jištěný sniperem a pořídit s pár flashů. Ty házejte tak, abyste se neoslepili - chce to přesnou mušku (1.obrázek). Pokud byste byli odstřelovač jistěte vaše spoluhráče podle 2.obrázku.
   


Poslední, rozhodně bezpečnější variantou je voda. Ani pít ani se v ní koupat (to možná po smrti) ale proběhnout k plantu A nebo po schodech k plantu B. To dokáže často CT překvapit, když vyběhnete k Béčku, protože bojují na jiných frontách. Na to snad ani nepotřebujete 2 flashe ale jistota je jistota, takže první flash házejte podle 1.obrázku za roh, a druhý flash podle 2. nebo 3. obrázku. Samozřejmě si to můžete udělat po svém. Pokud byste měli zrovna náladu a čas, tak můžete pomoci kamarádům co bojují nahoře na mostě a hodit výbušný granát do tunelu před vámi (4.obrázek). Jestli se dáte na plant A či B, to už je na vás.

¨
       


K teroristům samoézřejmě patří i plantnutí bomby. Nejlepší je plantnout jí do prostoru abyste o ní měli přehled, viz. první 2 obrázky. Ale i třetí způsob na plantu B není k zahození.

     


CT Forces:

CTčkům se nabízí hned několik způsobů a variant kudy se vydat. Narozdíl od T je netlačí čas, takže si můžou v klídku počkat u plantů. Samozřejmě neví na který plant se T vydají, proto je dobré se rozdělit nebo si počkat mezi planty a výběhem z vody po schodech.
První možnost, kterou sme pro vás vybrali je cesta po mostě. Nenese taková rizika jako u T (až na tu opilost), pokud jste dostatečně rychlí. Nakupte si flashe, ty jsou potřeba na bezpečný chod akce. Po vypršení freezetimu na nic nečekejte a okamžitě se vydejte směr most. První flash házejte co nejdřív ještě před vstupem na most (1.obrázek) za krabice tak, aby vás to neoslepilo a vy můžete přeběhnout po mostě nerušeně. Popřípadě můžete hodit ještě jeden flash (2.obrázek), ale to bude už 100% jistota oslepení. Teď se vám naskýtají dvě možnosti - buď se zakempit u krabic podle 3.obrázku nebo se pokusit pokračovat v honu na T. To vám ale pomáhej pánbůh pokud do toho jdete sami.

     


K plantu A se můžete dostat dvěmi způsoby - předem nebo zadem. Zadem je to trochu nuda - 10 sekund zabitých jen rychlým během, maximálně si u toho můžete pustit nějakou mp3ku. Když se ale dostanete k plantu, může to být pořádnej fofr protože T už mohou být vyběhnutí a hlídat zrovna váš prostor wipkou (awp). Předem je to sice stejná nuda ale ani vám to tak nepřijde, protože musíte házet flashe co nejdříve podle 2.obrázku, protože T jsou tam opravdu velice rychle a pokud je neoslníte co nejdříve, bude se vám to pak blbě dohánět. Druhý flash házejte podle situace - můžete ho hodit hned po prvním (3.obrázek) a nebo až déle ho prohodit dveřmi, protože tam mohou být T zakempení.

     


Poslední mokrá varianta je vzít to spodem, tedy vodou. Tam jste skoro neslyšní a nepřítel o vás nemusí mít ani páru. Určitě se vám hodí flash který hoďte podle 1.obrázku, tím se ale prozradíte. Také můžete pomoci svým kamarádům tím že hodíte výbušný granát o patro výše a možná ukořistíte i frag. Poté můžete vběhnout T do zad a pokusit se je vystřílet. Ale chce to být velice rychlí v běhu a přesní ve střelbě, no prostě ty triky jako vždycky jinnk skončíte pod drnem :D

Dík za přečtení a závěr - není nad to, zastřílet si mezi aztéckými vykopávkami !! xD