Counter strike Clan [M].Gaming

Novinky

Okamžik, na který naše Source scéna čekala. Bývalý Counter-Strike: Source squad, který působil v českém gigantovi  eSuba, se po mnoha úspěších na online bitevním poli této hry a dvou vyhraných LAN akcích - jak menšího formátu: BECUP; tak i toho mezinárodního:  LAN79 - přesouvá (a bezpochyby naprosto zaslouženě) pod britskou organizaci  Reason Gaming.

Tato organizace je známá svou velkou vstřícností k hráčům, a jako tým z anglických ostrovů, které jsou plně pod nadvládou mladšího z CS, si squad Marka ".PhP" Kádka (alespoň co se zázemí týče) polepší. Ne že by se v eSubě měli špatně, ale bohužel český progaming nemá takové finanční možnosti jako zahraničí.

Co to pro nás znamená? Kromě nového klantagu se nejspíš Reasoni objeví na většině velkých evropských akcích, kde by měli potvrdit, z jakého Důvodu jsou tam, kde se po mnoho let pomalu jako ERAISERS, DEFEATERS a nakonec i eSuba propracovávali.

Line-up Reason.css:

 Marek ".PhP" Kádek


 Tomáš "WT" Herout


 Martin "UN" Stehlík


 Daniel "STR" Ladra


 Petr "pR" Novák
Hodně štěstí...!!!

 
Další CALL of Duty

Do vydání Modern Warfare 2 už zbývá pouze několik dnů, a tak si někdo v Activisionu řekl, že by nebylo od věci ještě trochu přiložit pod kotel. Už včera tak došlo k oficiálnímu potvrzení toho, co očekávali snad úplně všichni - v příštím roce se dočkáme dalšího Call of Duty! Otázkou nicméně stále zůstává, co bude obsahem, neboť s druhou světovou je údajně konec. Kdybychom si tedy měli dát dohromady všechny dosud vyřčené spekulace a „náhodné“ přeřeky vývojářů, vyjde nám z toho docela zajímavý slepenec. Tak předně, od zaměstnance Treyarchu víme, že se na Call of Duty 7 pracovalo už v květnu tohoto roku a z největší pravděpodobnosti se uvažuje o zasazení akce do Vietnamu, Kuby, Afriky a Sovětského svazu. To samozřejmě naznačuje Studenou válku a s trochou rozumu se to zdá i vcelku logické. Jasné je rovněž to, že další díl nemusí být přímé pokračování - CEO Activisionu, Bobby Kotick, uvedl, že vývojáři chtějí trochu rozšířit celou sérii a dost možná o úplně nový žánr. Těžko říct, jestli by to mohla být MMO hra, jak naznačují další spekulace, ale zajímavé by to bylo. Každopádně, konec nepodloženého tlachání, zavčasu se vývojáři zcela určitě ozvou a začnou nás zase masírovat.
zdroj: Gamespot
Prodejci bojkotují Modern Warfare 2

Jakoby kolem sebe neměla PC verze Modern Warfare 2 kontroverze více než dost, přilévá do ohně další kalíšek plný hořlaviny. I když tentokrát je to bez zjevného úmyslu. Jak uvádí Kotaku, rozhodlo se několik velkých online prodejců her v čele s Direct2Drive distribuci MW2 zcela zazdít. Hru na svých stránkách prodávat nebudou, protože používá Steamworks od Valve: pro instalaci, ochranu proti pirátění, management uložených pozic a další úkony. Přímá integrace vývojářského prostředí od Valve do hry se D2D, ale také Impulse a Gamersgate nelíbí, protože: „Nemyslíme si, že by hry měly uživatele nutit k instalaci Trojanu“. Takto se k celé věci vyjádřil provozovatel Direct2 Drive a tím trojanem myslí samozřejmě integraci Steamworks a tím pádem i Steamu přímo do hry.

 

Pro D2D a další prodejce je přeci jenom Steam přímá konkurence a prodejem hry, v níž je Steam zakořeněn, by tedy šli sami proti sobě. Označovat Steam za trojan je samozřejmě nechutné přehánění, ale logiku to z pohledu konkurenčního boje o zákazníka dává. Stejně se však obáváme, že do budoucna to chování vývojářů a vydavatelů neovlivní a nezačnou se integrace Steamworks masivně vyhýbat. A MW2 tento bojkot rovněž moc neublíží. Drtivou většinu prodaných kopií tak jako tak obstarají verze konzolové, a jestli je na internetu nějaké prodejní místo, kde se shlukují core PC hráči s úmyslem koupit si legálně hru, pak je to vedle kamenných obchodů (které nějaký Steamworks řešit nemusí) právě Steam.

Nicméně bude zajímavé sledovat, jak budou zmínění online prodejci reagovat na integraci Steamworks u dalších her. Jestli je budou rovněž ignorovat, nebo si MW2 zvolili jen kvůli tomu, že se jedná o sledovanou hru a jejich argument se tak snadno dostane k velkému množství uší a očí.