Counter strike Clan [M].Gaming

Historie CS

Vše začalo v roce 1998, kdy vyšla první verze hry Half-Life. Tato hra si okamžitě získala neuvěřitelné množství příznivců, kteří nad hráním této hry trávili mnoho svého času. Hra vyžadovala opravdu minimální HW požadavky, a tak si jí mohl zahrát v podstatě každý. Na hru se doslova nalepili tvůrci různých herních módů, kteří vytvořili z mnoha jiných také Counter-Strike, který má už několik verzí. Counter-Strike: Source byl vytvořen na základě nové hry Half-Life 2, tedy pokračování veleúspěšného 1. dílu. CS:S je úplně posledním dílem cs a podle toho také vypadá. Hra běží pod Engine 2, takže o parádní grafiku je postaráno a realističnost je vesměs dokonalá. Ovšem grafika není všechno, bohužel musím říct, že CS:S není zas tak na skvělé úrovni, jako Counter-Strike 1.6. Mnoho profesionálních i zcelá normálních hráčů CS:S odsuzují k vůli přeplácanosti a hratelnosti. Ovšem na druhou stranu jsou mnozí, kterým se hra líbí víc jak předchozí díly. Je to věc názoru, proto by si to každý měl zkusit. Hra je stále ve vývoji a postupem času nabude všech důležitých vlastností. I tento díl běží přes program Steam, takže opět o aktuální verze hry není nouze. Ovšem toto také není zadarmo.

O co jde?

Counter-Strike: Source je multiplayerová hra, která hráčům dává možnost ocitnout se v boji TERORISTÉ x POLICISTÉ. Teroristé mají v každém kole nějaký úkol, například položit bombu, nebo uhlídat rukojmí. Naopak Policisté musejí Bombu (pokud jí teroristé položí) zneškodnit, a tím vyhrát kolo. Nebo musí bezpečně odvést rukojmí ze zajetí do bezpečí. Tato hrá je doslova fenoménem mezi hráči. Je to nejhranější multiplayerová hra v první osobě na světě. Není se také čemu divit, proto věřím, že si nějaký čas příznivce ještě udrží ...
Counter-Strike 1.5

Skvělá modifikace do hry Half-Life, jenž dává možnost střetu Policistům (Counter-Terorists) proti Teroristům (Terorists). Modifikace je zcela zdarma, proto jí hraje snad každý, kdo má Half-Life a internet. Nutno říci, že přešlo mnoho hráčů z Unreal Tournament a Quake právě na CSko. Začali vznikat různé CS ligy, serverů příbývalo každým dnem a když Valve uvidělo, jak velký úspěch CS má, začala vznikat nová verze hry.

Counter-Strike 1.6

Novější verze Counter-Strike přinášela hráčům úpravy několika map, přidání nových zbraní a oprava mnoha bugů, které se v CS 1.5 vyskytují. "Bohužel" CS 1.6 už není modifikace pro Half-Life zdarma. To ovšem hráče neodrazuje a takřka všichni (byť ne hned) přecházejí na tuto verzi. Ano pár CS 1.5 serverů i hráčů se najde i dnes, ale takových už je ve světě on-line her skutečně málo. CS 1.6 se držela a drží opravdu dlouho na samotném vrcholu FPS her. Steam, který je potřeba ke hraní neustále hru upravuje a odstraňuje z ní nedostatky. Čas se ovšem nedá zastavit a hry, které se stále vyvýjí začali mít mnohem lepší grafiku a CS 1.6 byla v tomto dost zaostalá, proto se ihned k pozdější novince Half-Life2 (pokračování prvního dílu) vytvořila modifikace v podobě Counter-Strike:Source.

Counter-Strike: Source

Nejnovější verze hry Counter-Strike, která má úplně jiný vzhled než předchozí verze CSka, neboť běží na jiném Engine. Hra přináší změnu chování zbraní, zaměřovače, hráčů a to se moc lidem nelíbilo, zkrátka zvyk je železná košile. Právě proto tuto verzi hry hráči hrát nechtěli, i přesto, že měla skutečně výbornou grafiku, která ovšem na úkor toho zatěžovala FPS. Navíc se ve hře ze začátku vyskytavalo opravdu mnoho chyb. Hra běží opět pod Steamem, díky tomu byly chyby postupem času odstraněny. Hráčům se ale pořád něco nelíbilo, proto vznikla alternativa "Pro Modu", který by CS:S předělal do vlastností CS 1.6, nicméně tento mód (dle mého názoru) nemá budoucnost, neboť ho nevyvyjí samotné Valve a komerce má díky tomu navrch. Nyní už je na tom CS:S mnohem líp, než na začátku a hráčů přibývá - snad i díky tomu, že je CS 1.6 už hodně stará a grafika na dnešní dobu opravdu podprůměrná.